Pētniecība
Ceļā uz labāku sabiedrības veselību

Krūts vēzis Latvijas sieviešu vidū ir izplatītākais vēža veids. Statistika rāda, ka vēzis var attīstīties vienai no astoņām sievietēm. Lai arī "skrinings.lv" jau apkopo plašu zinātnisko informāciju par šo konkrēto vēža veidu, tomēr pētniecība nav apstājusies nekur pasaulē. Ar Tavu palīdzību vēlamies sniegt jaunu pienesumu šīs slimības izmeklēšanas un ārstēšanas izpētēi.
  Ko nozīmē Tava iesaiste?

  Šeit esam apkopojuši pāris svarīgākās atbildes uz jautājumiem par Tavu iesaisti pētniecībā. Ja vēlies uzzināt vairāk, sazinies ar mums caur kontaktu formu.
   Kā Tu vari sniegt savu pienesumu vēža pētniecībai caur "skrinings.lv"?
   Platformā pieejamais riska faktoru tests ir izstrādāts, balstoties uz zinātnisku pieeju. Aizpildot šo pavisam vieglo un ātro bezmaksas testu, Tu pētniekiem sniegsi iespēju apkopotā veidā izdarīt secinājumus par Latvijas sieviešu kopējo krūšu veselību un palīdzēsi noteikt izplatītākos riska faktorus. Balstoties uz šo informāciju, pētnieki jau tālāk varēs pievērsties šo faktoru sīkākai izpētei un novēršanai. Ilgtermiņā Tavs ieguldījums ietekmēs krūts vēža profilakses, diagnostikas un ārstēšanas procesu attīstību, radot labumu gan Tev, gan sabiedrībai.

   Dati apkoptā veidā tiks izmantoti, lai izdarītu secinājumus par Latvijas sabiedrības riska faktoriem un grupām un lai turpmāk, balstoties uz šo informāciju, varētu veikt tālākus un konkrētākus pētījumu projektus. Ja vēlēsimies izmantot Tavus datus tālākiem pētījumu projektiem, tad ar Tevi iepriekš sazināsimies un aicināsim dot savu piekrišanu vai papildu pienesumu.
     Kas tiks pētīts un kas piedalās pētniecībā?
     Pašlaik top vairāki pētījumu projekti, lai izvērtētu izplatītākās riska grupas Latvijas sieviešu vidū un mēģinātu noteikt korelāciju starp saslimšanas risku, dzīvesveidu un ģenētiku, tiecoties to samazināt. Tiek izstrādāts arī pētījuma projekts ar mērķi noteikt, kā mainās sabiedrības attieksme pret šo saslimšanu un skrīninga pasākumiem, atkarībā no sabiedrības informētības par slimības agrīnu diagnostiku un novēršanu. Darbu turpinot un aktīvi sadarbojoties ar ārstiem, kuri specializējas krūts vēža ārstēšanā, radīsim arī citus projektus, kas palīdzēs virzīt uz priekšu krūts vēža diagnostiku un ārstēšanu Latvijā.
      Kādēļ Tev ir jāreģistrējas?
      Reģistrējoties Tu varēsi vērot savus pašizmeklēšanās un testa rezultātus dinamikā, kā arī Tavu kontaktu iesniegšana Tev dos iespēju tikt uzaicinātai piedalīties konkrētu pētījumu projektos ar mērķi izvērtēt un mazināt krūts vēzi. Dalība šajos projektos sniegs Tev iespēju personīgi ietekmēt krūts vēža profilakses, diagnostikas un ārstēšanas procesu attīstību, sniedzot labumu sev un sabiedrībai.

      Atgādinām, ka gadījumos, kad vēlēsimies izmantot Tavus datus turpmākiem pētījumu projektiem, tad ar Tevi iepriekš sazināsimies un aicināsim dot savu piekrišanu vai papildu pienesumu.
      Vai Tavi dati ir drošībā?
      Piekrītot dalīties ar savu informāciju, Tu vari būt pārliecināta, ka Tavi dati būs anonīmi un šī informācija tiks efektīvi izmantota slimības ārstēšanas izpētē. Platforma apstrādā datus, kas ir nepieciešami riska izvērtēšanai, agrīno simptomu apkopošanai un rezultātu saņemšanai, tikai un vienīgi pēc Tavas piekrišanas saņemšanas un balstoties uz Eiropā un pasaulē pieņemtiem datu apstrādes noteikumiem un vadlīnijām. Lai Tu justos drošāk, mēs esam nodrošinājuši iespēju sazināties ar mums gadījumos, kad Tev ir bažas un Tu vēlies zināt vairāk par savu datu izmantošanu, ka arī ja vēlies atsaukt piekrišanu Tavu datu apstrādei.